K čemu je dobré být PPC Bee partnerem a jaké tipy a novinky jsem se dozvěděl se dozvíte v dnešním článku.
Novinky
Ano, je super být zařazen mezi další partnery jako jsou Ondra Sláma, Ondra Götthans nebo Robert Štípek. Ale to hlavní je přístup k novinkám a hlavně dostanete echo, co se v PPC Bee peče a na jakých sladkých features si budeme moci brzy pochutnat.
Sync Boost
Jednou z novinek, kterých jste si mohli všimnout v PPC Bee je dárek na zvýšení frekvence synchronizace feedu na 12 x za den na 2 týdny zdarma – bez zvyšování tarifu. Což je ideální na slevové akce během sezóny. Teď jen vybrat, kterých 14 dní je pro vás nejdůležitějších. Hlavně si nezapomeňte změnit frekvenci updatu datového zdroje.
Tipy z PPC Bee
Mnohem zajímavější pro mě paradoxně nebyly novinky, ale věci, které jsou už dlouhé měsíce v PPC Bee. Jen mě nenapadlo je použít nebo jsem ani netušil, že do systému přibyly.
Pricing – Jste účtování podle počtu využívaných produktů. Jenže to znamená, že můžete mít dané produktové ID v více kampaních (například search kampani a DSA přes PPC Bee) Nebo teoreticky platíte stejně, když daný produkt je jak v search kampani s Exact match, v druhé s Broad Modified a třetí na DSA). Takže pokud už využíváte Search kampaně, tak se nebojte vytvořit další PPC Bee kampaň s jiným nastavením pro stejnou skupinu produktů – nebudete platit navíc.
Duplikace Ad branch – Už od září je možné duplikovat celý strom reklam do stejné nebo další kampaně. Tahle “maličkost” mi ušetří spoustu času a nervů.
Chytrý preview – Keyword generator má nově i odkaz na SERP ke každému klíčovému slovu z generátoru přímo v Preview sekci.
Shopping kampaně
Asi jste slyšeli o novince – vytváření produktových skupin přímo v PPC Bee. Konec struktur v Excelu. V Bee se vám hezky zobrazí i počet produktů, který v dané skupině zůstane. Což oceníte u rozdrobených skupin. Navíc vás PPC Bee upozorní na moc velké produktové skupiny – viz screenshot. Můžete tam vytvářet i více ad groups pro jednu kampaň a dokonce i více kampaní podle variables v datovém zdroji.

Stále je to novinka, takže pár omezení to má – neimportuje se z GMC cost of goods sold – ale informaci o maržích si můžete poslat přes custom labels.
Příchod Google Shopping kampaní taky znamená nové zdroje: GMC a při té příležitosti i Google Sheets.
Custom variables
Další skvělou novinkou, je rozšíření rodiny variables z páru text variable a numeric variable na další dva: array a conditional variable. K čemu se hodí?
Array variable
Tento varibale se hodí, když nemáte feed v ideálním formátování. Například, máte více autorů u každého z produktů, ale vývojáři vám ve feedu dali jen prvky oddělené čárkou a není ve vhodném formátu, aby PPC Bee bral každého autora jako specifický prvek. Díky array variable si můžete díky oddělovači vytáhnout z jednoho prvku hned několik elementů, které pak můžete použít do keyword generátoru pro tvorbu více klíčových slov.

Conditional variable
Conditional varible použijete asi nejvíce při segmentaci. Například u PLA kampaní. Dejme tomu, že chcete speciální sestavu pro produkty, které byli publikovány letos, loni nebo se plánu jí vydat příští rok a pak všechny ostatní do jedné skupiny. Díky Conditional variable žádný problém.

Tipy na úpravy v kampních
Asi tím na co se jako čerstvý PPC Bee Certified Parter těším je možnost zkoušet novinky, doporučení úprav v toolu, které snad ovlivní priority pro vývoj nových features. A hlavně možnost konzultace už u běžících kampaní.
Pokud i vy chcete využívat výhody PPC Bee, tak není nic jednoduššího než se přihlásit na další certifikační den.
Zajímají vás i další tipy, tak se mrkněte na můj starší článek o použití PPC Bee pro vyhledávací kampaně, který jsem po dnešku aktualizoval.
No comment yet, add your voice below!